• Чт. Май 9th, 2024

Садові навіси з дерев і кущів

Автор:admin

Ноя 1, 2021

Популяризовані у вісімнадцятому та дев’ятнадцятому століттях, провулки стали постійним елементом міського ландшафту, створюючи алеї, а також щільні зелені стіни, що відокремлюють сади чи садиби один від одного. Як створити та підтримувати садові лінії?

Що таке лінії і які їх функції?

Зазвичай модельні ряди являють собою однорядні (іноді дво- або багаторядні) насадження, що складаються з однієї породи дерев або чагарників, які завдяки особливому формуванню та направленню з часом створюють більш-менш компактну стіну зелених насаджень, що виконує роль завіси або відокремлює від інших просторів.

Найчастіше рядкові насадження використовують уздовж паркових алей або більших вулиць містах, а також (у дещо більш розслабленому вигляді) вздовж неміських доріг – паралельно висаджують два ряди.

Рослини, висаджені в смузі, слід піддавати спеціальній обрізці (частіше бічних, ніж верхніх), метою якої є отримання через багато років щільної стінки зелені. Не рідко лінії виготовляють також із спеціально сформованих рослин — шляхом розкидання їх гілок на конструкціях (стійках) або риштуваннях, що в поєднанні з відповідним зрізом дозволяє отримати потрібну форму крони, наприклад, гілки розгорнуті в сторони. тільки в одній площині.

Нині лінії в основному використовуються для «засипання» проспектів зеленню, але вони можуть як і раніше виконувати й інші функції. У великих садах передусім відокремлювали окремі частини одна від одної, в них вирізали отвори й декоративно формували входи в ці «приміщення» (наприклад, у садах бароко).

Вони також слугували просто зеленими стінами, що відокремлювали власність або прикривали непривабливі краєвиди. Навіси також мають практичні функції, корисні також у містах, наприклад, вони є чудовим прикриттям від сильного вітру, а також бар’єром від пилу чи пилу або прикриттям від сонця на окремих ділянках.

В основному в Україні якраз і використовують такі «зелені стіни» у урбаністиці та будівлі доріг. Щільна зелена стіна не дозволяє пилу та вихлопним газам з автомобілів, які їздять по дорозі добиратися до будинків чи дикої природи по обидві сторони узбічч’я.

Також на великих приватних дворах створюють такі живоплоти для того, щоб зонувати простір і створити додаткові місця для активного відпочинку чи живої гостьової кімнати де зручно проводити час з рідними та друзями. В іншій зоні може бути сад чи город. Все залежить від розмірів ділянки та побажань власника.